Przygotowanie do matury

Matura to poważny egzamin. Można dodać, że to bardzo poważny egzamin, który przygotowuje młode osoby do wejścia w dorosłość, do podjęcia przyszłej pracy zawodowej. To taki egzamin, który dla wielu osób oznacza zerwanie ze statusem ucznia. Po tym egzaminie dla wielu uczniów zacznie się zupełnie nowe życie, które będzie związane po prostu z dorosłością. Zanim to jednak nastąpi należy się dobrze przygotować do takiego egzaminu. Naszym dzieciom pomogą w tym odpowiednie podręczniki. Szczególną uwagę warto poświęcić językowi obcemu. Zdecydowana większość przyszłych maturzystów stawia na język angielski – najbardziej rozpoznawalny język na całym świecie.

Dobry podręcznik do nauki

Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy Podręcznik wieloletni z płytą CD” to najlepsza książka jaka pomoże przyszłym studentom, pracownikom w przygotowaniu się do tego egzaminu. Jest to idealna propozycja, która przygotuje do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. W końcu nie każdy aż tak doskonale orientuje się w języku. Najważniejsze to jednak umiejętność swobodnej komunikacji i pisania odpowiednich listów oraz dokumentów w przyszłości. Za książkę odpowiedzialne jest Wydawnictwo Oxford University Press. To swoiste repetytorium, które nie tylko pozwala na powtórzenie materiału, ale także na nauczenie się nowych, przydatnych rzeczy przed egzaminem. W książce znajdziemy przede wszystkim zadania odnoszące się do pisania oraz mówienia. Bardzo duży akcent położony jest na poprawną wymowę, dzięki czemu łatwiej będzie można się komunikować. Kolejny element to rozbudowany zestaw testów i egzaminów powtórkowych, dzięki którym uczniowi wiedzą z jakimi formami mogą spotkać się na majowym egzaminie. Wypełnianie takich testów pomoże na bieżąco monitorować postępy, jakie czyni uczeń w nauce. Książka to bardzo dobry towarzysz przed maturą.

Dodatkowa wiedza

“Oxford Matura Trainer. Repetytorium Poziom rozszerzony + Online Practice” to kolejna książka, która umożliwi jeszcze lepsze przyswojenie wiedzy przed maturą. Może nie trzeba od razu wykupywać wszystkich podręczników z księgarni. Można jednak mieć dwie takie książki, gdzie znaleźć można różnorodne zadania odnoszące się do tego języka. W tym podręczniku znajdziemy m.in. 14 lekcji poświęconych umiejętności słuchania, 120 stron przygotowujących do matury rozszerzonej, 14 przykładowych zestawów zadań do części ustnej egzaminu , 14 sekcji rozwijających umiejętność czytania i jeszcze wiele więcej. Książka nie jest gruba, ale jest naprawdę bardzo wartościowa i polecana jest przez wielu nauczycieli oraz lektorów tego języka.

Education obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com